!!! STOP TÝRANIU ZVIERAT !!!
Každý deň je na pokusy použitých viac ako milión zvierat. V laboratóriách je na väčšine z nich v mene pseudovedy prevádzaná vivisekcia (z lat. pitvanie za živa). Pri voľbe, ktoré zviera sa na pokus použije, sa neuplatňujú vedecké kritériá, ale kritérium dostupnosti. Obeťami sa stávajú najčastejšie umelo chované myši a potkany, laboratóriá si často objednávajú zvieratá, ktoré boli domácimi miláčikmi. Stále viac sú oblúbené opice, aj ohrozené druhy odchytávané v divočine.
Utrpenie týchto nevinných tvorov sa dá priblížiť pomocou testov, ktoré sa vykonávajú kvôli "bezpečnosti" kozmetiky. Jedným z najkrutejších je Draize test prevádzaný na králikoch. Ich tenká rohovka a neschopnosť oka vyplaviť cudziu látku ich priam predurčujú na krutý test, pri ktorom králikovi odstránia očné viecko, uväznia ho do krabice a nechajú pôsobiť chemikáliu v oku. Test trvá niekoľko dní a jeho výsledkom je zistenie intenzity podráždenia v rozmedzí císel 0 až 5. Vzhľadom k tomu, že výsledné hodnoty sa líšia už aj medzi jednotlivými králikmi, jasne vyplýva, že nie je možné výsledky testov bezpečne preniesť na človeka - ak sa látka dostane do ľudského oka, to začne slziť a objekt rýchlo z oka vyplaví, nehovoriac o množstve rozdielov medzi okom človeka a králika.
Pritom existuje takmer stovka skutočne vedeckých a medzinárodne schválených metód, ktoré sú lacnejšie, presnejšie a hodnovernejšie. Ďalším neskutočne krutým testom je LD 50, ktorý testuje pri akom množstve látky zahynie polovica testovaných zvierat. Tento test je celkom nezmyselný, pretože neprináša žiadne výsledky a aj v prípade, že by sa dal preniesť na človeka, viete si predstaviť aké množstvo zubnej pasty by sme museli zjesť, aby polovica z nás zomrela? Kožné testy citlivosti, pri ktorých sa zvieratám nanášajú koncentrované chemikálie na vyholenú pokožku, sú rovnako kruté a neefektívne! Množstvo firiem dnes predáva kozmetiku testovanú humánnymi a ďaleko presnejšími metódami.
"Bolesť u zvieraťa je omnoho hlbšia ako bolesť dospelého človeka. Bolesť zvieraťa môžeme prirovnať k bolesti dietaťa. Vivisekciu musíme odsúdiť ako vraždu alebo mučenie nevinného.
FORMY TÝRANIA
Problém dnešnej doby je ako všetci vieme týranie zvierat ,ale kdo se tomuto problému postaví? To zostává otázkou........
Každý z nás občas túži o niekoho sa starať, dnešný trh ponúka mnoho mazlíčkov o ktoré sa môžeme starať , ale čo s nimi ked sa preceníme a nemôžeme se o také zviera starať ? Určite ponúka sa riešenie v podobe smrtiacej injekce , útulkov či sprostého vyhodenia zvieraťa z domu. Ale najhoršií a nejodpornejšií pojem je laboratórium a bitúnok....
LABORATÓRIUM
Iste každý prípravok sa musí poriadne odskúšať na živom tvore inak by predsa nemohol prísť na trh . Už ste počuli o tom ako sa testujú náplasti? Vezme sa králíček náplasť sa nalepí a zle pí , nalepí a zlepí , nalepí a zlepí ................. kým králíčkovi nejde vidieť kosť a koža. Šampóny sa skúšajú na mačiatkach , proste sa im nalejú do očí. Pravdepodobnost , že mačka oslepne je viac než 90 percentná. Na zvieratách sa tiež testujú lieky , zbrane , víry atď.
BITÚNOK
Keď počujeme slovo bitúnok nevybaví sa nám nič zvláštneho až na tisíce a tisíce umierajúcich zvierat , ktoré denne zažívajú peklo. V prepravníkoch určených pre 20 kráv sa tesná 50 vystrašených zvierat, než však dojdú na bitúnok mnohé z nich prejdú horúčavou alebo sú jednoducho pošlapané svojimi druhmi Keď prepravník dorazí na miesto odstránia sa mŕtvoly.Zvieratá sú navyše dehydrované pretože nedostávajú prísun vody aby mäso nezvodnatelo. Potom sa zvieratá odženú na svoju smrť..........Keby kdokoľvek z nás prechádzal tou uličkou zošalel by skôr než by došiel k cielu.